Běžné nemoci a Aktivity pro zdraví

Počet nemocí léčitelných bez přímé lékařské péče nebo bez léků na předpis stále vzrůstá. Podobně v posledních letech došlo k v růstu volně prodejných léčiv převáděných ze statutu léků na předpis do volně prodejných, což potom snižuje potřebu počtu návštěv s banální nemocí u lékaře. Desítky nemocí s nízkým rizikem dalších zdravotních problémů, jako např. kvasinkové infekce, alergické vyrážky, alergie, pálení žáhy, atd. mohou být léčeny osvědčenými a účinnými volně prodejnými léky.

Jsou to takové léky, které mají navíc i minimální vedlejší účinky, takže jejich užívání ani nemusí být kontrolováno lékaři. Volně prodejné léky jsou lékem první volby u všech běžných nemocí, u akutních a dlouhodobých nemocí a samoléčbu v běžné praxi provádí více než 80% obyvatelstva.

Bohužel, veřejné znalosti o tom jak o sebe pečovat abychom byli zdraví a spokojení - o „správné“ samoléčbě (prevenci běžných nemocí i pomocí volně prodejných léčiv a první pomoci) jsou obecně velmi nedostatečné.

Únik z "Self-Care informačního vakua"

Portál: www.aktivityprozdravi.cz (resp. www.beznenemoci.cz) nabízí odpověď na toto "informační vakuum."

 1. Různé zdravotní knihy a brožury jsou zastaralé téměř ihned po vytištění - pro prodlevy publikování. Nutná a správná péče v době kdy jí potřebujete se neustále aktualizuje.
 2. S naším portálem www.aktivityprozdravi.cz (resp. www.beznenemoci.cz) budete mít novější informace a nově dostupné přípravky i zkušenosti odborníků k dispozici.
 3. Portál navíc nabízí, mimo další obecné a základní informace a pojmy, také související témata z oblasti zdraví, životního stylu a péče o sebe a svou rodinu, jako je například:

  1. Výživa - zdravá strava
  2. Volný čas a sport
  3. Cestovní medicína
  4. problematiku Prevence a očkování
  5. Wellnes a relaxaci
  6. Bezpečnost
  7. První pomoc
 4. Lékaři jsou obecně zaměřeni na předpisování léčby, a nemohou vždy poskytnout pacientům dostatečně informovat o novinkách a vhodných volně prodejných lécích, které mohou být stejně účinné jako léky na předpis. Naše poradenství se zaměřuje na správné chování, užívání vhodných volně prodejných léků a správném chování při mnoha nemocech, a informace kdy případně opustit samoléčbu a navštívit lékaře k další péči.
 5. Lékárníci jsou dobře informováni o dostupnosti a vhodných přípravcích, jako farmaceuti nejsou plně vyškoleni k diagnostice nebo léčbě i běžných nemocí a většinou v praxi nabízejí v prvé řadě přípravky, které mají právě skladem.
 6. Portál www.aktivityprozdravi.cz (resp. www.beznenemoci.cz) je písemný a aktualizovaný podle materiálů a poznatků lékařů, kteří tyto nemoci léčí. Pomůže Vám a provedeme Vás základy samo- diagnózy a samoléčby – sebe-péče.
 7. Společnosti, které vyrábějí a podporují volně prodejné léky se tradičně soustředí na propagaci svých výrobku, ne na vzdělávání spotřebitele o nemocech, o jejich příčinách, nebo jak nejlépe dosáhnout úlevy a změnit životní styl. Pomocí www.aktivityprozdravi.cz (resp. www.beznenemoci.cz) získáte objektivní a srozumitelný zdroj těchto základních informací a návrh, jak byste mohli postupovat.
 8. Informace obsažené na tomto portálu jsou napsány srozumitelně pro laiky, podle osvědčené praxe mnoha lékařů. Velice doporučujeme vždy k dané zdravotní problematice (nemoci) si přečíst všechny poskytované informace a nevynechat např. jejich části, ani např. „Upozornění“.

Sekce „Zdravotní problémy a nemoci“

je rozdělena do 12 jednoduchých podsekcí

 1. Alergické problémy
 2. Dýchací problémy
 3. Nachlazení, chřipka, kašel a horečka
 4. Infekční nemoci a imunita
 5. Hlava, krk, oči, uši, nos a ústa
 6. Pohybové ústrojí a záda
 7. Břicho, pánev a problémy trávení
 8. Vylučovací a zažívací problémy
 9. Oběhové a , krevní problémy
 10. Kožní problematika
 11. Bolesti
 12. Civilizační, psychologické a jiné nemoci

Každá uvedená sekce obsahuje jednotlivé zdravotní problémy (nemoci), které mají níže uvedené kapitoly (v uvedeném pořadí) poskytující dohromady informace pro Vaše další rozhodování:

 1. Popis nemoci: Tato část popisuje zdravotní problém, jeho vznik, jak a proč k němu dojde, základní anatomii a fyziologii, možné komplikace...
 2. Příznaky: jaké má popsaný zdravotní problém typické příznaky (symptomy) - detailní popis základních příznaků popsaného onemocnění.
 3. Léčba u lékaře a zejména léčbu doma: poskytuje informace a rady pro racionální chování při těchto problémech. Možnosti léčby, stravování i poradenství navazujících metod k potlačení symptomů nemoci a zlepšení zdraví. Na několika místech upozorňuje, kdy má nemocný vyhledat odbornou péči (vždy nepomáhá-li samoléčba ani po 7 dnech její aplikace). Dále nabízí některé typické léčivé přípravky, které si zde nemocný může prostudovat a podle příbalového letáku správně užívat. Mimo volně prodejných léků nabízí i nejvhodnější doplňky stravy a další informace pro aktivní život.
 4. Upozornění: zde najdete doplňující informace i co máte činit v případě neúspěšné samoléčby. Pro většinu témat diskutovaných na tomto portálu „Běžné nemoci.cz“, domácí péče a doba správné léčby by měly vyřešit zdravotní problém. Ale občas se i jednoduché nemoci, mohou zkomplikovat i navzdory správné léčbě. Proto je důležité vědět, kdy k lékaři nebo k jinému zdravotníkovi – takové pokyny zde vždy najdete.
 5. Prevence: nepříznivý zdravotní stav je možné předejít nebo omezit jeho následky, tato část popisuje příslušné kroky a uvádí vždy zdroje informací, podle kterých byl zdravotní problém zpracován.

Sekce „Moje zdraví“

Nabízí mimo základní pojmy a informace pro zdravý a aktivní život i vše pro děti, seniory, muže i ženy:

 1. Zdraví – základní informace a pojmy
 2. Děti
 3. Ženy
 4. Muži
 5. Senioři

Sekce „Můj životní styl“ nabízí rady a informace k:

 1. Sezónní problematice
 2. Cestovní medicíně
 3. Alkoholu, kouření a jiných drogách
 4. Výživě - zdravé stravě
 5. Volnému času a sportu
 6. Wellness a relaxace
 7. Bezpečnosti – prostředí, rizika, potravin, silničního provozu

Sekce „Péče o mně“ nabízí důležitou a související problematiku:

 1. Akutní péče
 2. Dlouhodobá péče
 3. Prevence
 4. Očkování
 5. Pojištění

Sekce „První pomoc“ je rozdělena na První pomoc, zejména při:

 1. Alergii, poštípání a pobodání
 2. Bezvědomí
 3. Drogy
 4. Dýchání
 5. Děti a kojenci
 6. Náhlé změny stavu – úrazy
 7. Náhlý porod
 8. Slunce a mráz
 9. Zásady první pomoci

Účelem portálu www.aktivityprozdravi.cz (resp. www.beznenemoci.cz) je vzdělávat veřejnost o možnostech, jak pečovat o drobné neduhy, pomoci si při akutních a dlouhodobých zdravotních problémech, a jaké produkty jsou k jim dispozici pro vlastní léčbu a prevenci. Čtenáři pomůže pochopit, pro co jsou tyto produkty používány a kdy a jak by měly být použity a jak se správně aplikuji.

Nejedná se jen o léčbu a prevenci, ale i pomoc změnit svůj životní styl a být aktivnější nejen v péčí o své zdraví, ale získat i více souvisejících znalostí které mohou pomoci i ostatním – být i spokojenější.

Začínáme!

 

HLAVNÍ STRANA         O NÁS         KONTAKT         PROJEKTY